Gerçek Şampiyon Rıza Kayaalp

Macaristan'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda hakem oyunları yüzünden ilk kez madalyasız dönen Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, 2019 yılı öncesinde İran’da düzenlenen Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda tüm maçlarını kazanarak gerçek şampiyonun kim olduğunu dünyaya bir kez daha gösterdi.

Gerçek Şampiyon Rıza Kayaalp

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2019 yılı öncesinde İran’da düzenlenen Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda tüm maçlarını kazanarak rakiplerine gözdağı verdi.

Macaristan’ın Budapeşte şehrinde organize edinen Dünya Şampiyonası’nda hakem oyunları yüzünden mağlup olan ve ilk kez madalya kazanamayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcusu Rıza Kayaalp, İran’da minderi rakiplerine adeta dar etti. Macaristan’da dünya şampiyonu olan Sergey Semenov’u 6-0 yenen Rıza, 130 kiloda rakipsiz olduğunu ve gerçek şampiyonun kim olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Milli güreşçi ayrıca Parsa Nazari’yi 6-0 ve Boban Zivanoviç’i 9-0 mağlup etmeyi başardı. Rıza Kayaalp gösterdiği başarılı performansla 2019 yılına hazır olduğunu gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 13:18

Mesut İlker Cengiz

editör

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5