15 Temmuz, Beyaz Perde'ye taşınıyor

15 Temmuz darbe girişimi Yapımcı Sibel Aygün tarafından sinemaya uyarlanıyor. Darbe günü yaşanan olayların doğru bir şekilde işlenemediğini söyleyen Aygün, yeni filminde bu konuyu hak ettiği biçimde anlatacağını belirtti.

15 Temmuz, Beyaz Perde'ye taşınıyor

Yapımcı Sibel Aygün, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterilen mücadelenin hak ettiği şekilde işlenmediğini belirterek, yeni çekecekleri filmle bu konunun hak ettiği biçimde anlatılacağını söyledi.

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kitap Fuarı'nda yer alan Orka Çocuk Yayınları'nın konuğu olan yapımcı Sibel Aygün, Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişiminin yeterince anlatılmadığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi doğrultusunda yeni bir film çekmek için hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

Uluslararası festivallerde ödül almış 15 yabancı yönetmenle projenin hayata geçeceğini ifade eden Aygün, “Şu anda Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde film çalışmalarımız devam ediyor. Biz ülkemizde 15 Temmuz’u işleyemedik. İnşallah bu projede 15 Temmuz’u hak ettiği şekilde işleyeceğiz” dedi.

Filmde 15 Temmuz Kahramanı Ömer Halis Demir’i oynayacak olan oyuncu İsmail Akkuş ise 15 Temmuz'da Türkiye’nin milli gerçeğini nasıl yansıtacaklarına dair çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 17:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5