Selcan Asyalı: "sanat barındıran her şey benim hayalim"

"Benim için hayal kelimesi,gerçekliğimin sadece bir adım öncesi olmuştur diyebilirim çünkü kararlı ve azimliyim, içinde müzik ve sanat barındıran her şey benim hayalim,kimine ulaştım kimine çok az zaman kaldı."

Selcan Asyalı: "sanat barındıran her şey benim hayalim"
Onur Akbaş Röportajı:

Ünlü Sanatçı Selcan Asyalı ile sanat üzerine konuştuk. Asyalı sanat hakkındaki düşüncelerini samimi bir dille Ademiyet.com'a aktardı. 

1- Eğitimci bir aileden geliyorsunuz, müzikten önce veya ona paralel olarak başka bir hayaliniz var mıydı müzik dışında?
- . Benim için hayal kelimesi,gerçekliğimin sadece bir adım öncesi olmuştur diyebilirim çünkü kararlı ve azimliyim, içinde müzik ve sanat barındıran her şey benim hayalim,kimine ulaştım kimine çok az zaman kaldı.Sonrasında belki yeni hedefler hayaller oluşur kim bilir.Eğitimci bir aileden gelmekse her zaman bir avantaj oldu benim için

2- Artvinli olmanıza rağmen hayatınızın önemli bir kısmı Ankara’da geçmiş imkan ve fırsatlar açısından bakıldığında Ankara’nın rolünü nerede görüyorsunuz?
- üniversite yıllarım ve canlı performanslarımın tam oturduğu döneme denk gelir Ankara, yorumculuğumu geliştirme fırsatı buldum orada fakat imkanlar deyince İstanbul şart diyorum.Ankara beyin ise İstanbul kalptir benim için.            

3- Aslında hem etkilendiğiniz hem de devamı olduğunu iddia ettiğiniz sanatçıları biliyorum ama bir kere daha okurlar için sizden duymak isterim
-assolistler çağının başından sonuna her ismi severek dinleyip takip ettim onların otoriter ve asil duruşları, repertuarları, sahne adaplarını hep örnek aldım. Kamuran Akkorlar,Muazzez Abacılar, Emel Sayınlar ve bu ekolün şu anki devamı olan isimlerin ardından,sonraki kuşağın modernize olmuş en son temsilcisiyim diyebilirim.

4- Bu isimlere bakıldığında ortaya koyduğunuz ürünler itibariyle kalıcılığı hedeflediğinizi görüyoruz. Yanılıyor muyum?
-Öncelikle yorumunuz  için teşekkür ederim ve evet yanılmıyorsunuz hedefim kalıcı olmak.  Bu yolda da emin adımlarla yürümek istiyorum. Kısa vadeli işler yapmaktansa uzun yıllar bu yolda yürümek ve adım adım, hazmede hazmede yıllarca söylenebilecek şarkılara imza atarak,  müzikseverlerle birarada olmak istiyorum                                                

5- Üniversite yıllarınızı hedefleriniz açısından iyi değerlendiren bir insan olarak, sosyal medya tarafından amaçları ve hayalleri hapsedilmiş gençliğe tavsiyeniz nedir?
- öncelikle hayal etmekten vazgeçmemeliler ve imkan dahilinde eğitim veya deneyim kazanmalılar ve kendi tarzlarını yorum farklarını ortaya koyabilmeliler.sosyal medyanın gücünü yadsıyamayız iyi kullanılırsa tutsak değil özgür kılar, bu mecraları da müziklerini duyurmak için kullanabilirler.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 14:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5