YASEMİN ADAR’DAN ANLAMLI DAVRANIŞ

Kim Milyoner olmak ister yarışmasında başarılı bir performans sergileyen Yasemin Adar, 60 bin lira kazandı. Dünya şampiyonu güreşçimiz, kazandığı paranın tamamını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı.

YASEMİN ADAR’DAN ANLAMLI DAVRANIŞ

Ademiyet Haber / Hüsamettin Acar

DÜNYA şampiyonu milli güreşçimiz Yasemin Adar, ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışma programına katıldı.

Yarışma boyunca oldukça başarılı bir performans sergileyen Yasemin Adar, 60 bin lira kazandı. Dünya şampiyonu güreşçimiz, kazandığı paranın tamamını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı.

Güreşçimiz Yasemin Adar’a, Macaristan başkenti Budapeşte’de düzenlenen 2018 Dünya Güreş Şampiyonası’nın yarı final maçındaki davranışı sebebiyle özel diploma verilmişti.

Milli güreşçi, müsabakada sakatlanan Macar güreşçi Zsannet Nemeth’in sakat dizine daha fazla zarar görmemesi için hamle yapmayarak karşılaşmada fair play örneği sergilemişti. Yasemin Adar, bu davranışıyla dünyada az sayıda sporcuda buluna dünya Fair play Özel Diploması’na layık görülmüştü. Adar, bu madalya için, “Rakibimden sayı olarak öndeydim. Ancak isteseydim tuş da yapabilirdim. Ancak, bu durum, rakibimin sakatlığının daha da artmasına sebep olurdu. Kıyamadım, biz güreşten ekmek kazanıyoruz. Güreşi sonuna kadar rolantide götürdüm” dedi. Güreşçimiz, yarışmada kazandığı 60 bin lirayı kimsesiz çocuklara bağışlayarak gönülleri bir kez daha fethetti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 12:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner5