Köprü cezalarına af

TBMM Başkanlığı'na sunulan Karayolları Trafik Kanunu'nda yer alan cezaların 2019'da artırılmaması ve cezalara yeniden değerleme oranı uygulanmamasını düzenleyen maddesi müzakerelerin ardından kabul edildi.

Köprü cezalarına af

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ve AK Parti milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri devam ediyor.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, milletvekillerinin teklifin Boğaziçi Kanunu'nda tanımlanan Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi içerisinde belirlenen alanlarda yer alan taşınmaz malikleri de yapı kayıt belgesinden yararlanmasına ilişkin maddesine ilişkin sorularını yanıtladı.

Muş, milletvekillerinin sunduğu "gelire göre ceza alınması" önerileri ile ilgili, "Bu öneriler değerlendirilebilecek öneriler. 'Geliri 2 bin lira olan kişinin kırmızı ışıkta ödeyeceği ceza 108 lira ise geliri 20 bin lira olan ona göre ödesin. ' Mecliste çalışalım, üzerinde müzakere edelim. Uygulamadaki zorlukları ya da kabiliyetimizi ilgili kolluk kuvveti getirsin, tartışalım üzerinde" dedi.

Muş, cezalı köprü geçişiyle ilgili 24 bin 744 tebligatın ödemesinin yapıldığını, bu kapsamda 19 milyon 922 bin liranın vatandaşa iade edileceğini bildirdi.

2017 yılı için 310 bin farklı plakaya ceza kesildiğini belirten Muş, "2018 ile alakalı tebligatlar netleşmediği için ortada sayı yok. Farklı plaka ancak bunlar birden fazla geçiş yapmışlar" diye konuştu.

Öte yandan teklifin, Karayolları Trafik Kanunu'nda yer alan cezaların 2019'da artırılmaması ve cezalara yeniden değerleme oranı uygulanmamasını düzenleyen maddesi müzakerelerin ardından kabul edildi. Teklifin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçmesi yasak olan araçlarla ilgili maddesi de kabul edildi.

Ademiyet Haber

editör

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5