Zihin oyunları turnuvasında sıra İstanbul'da

Red Bull'un bu yıl ikincisini düzenlediği aklın sınırlarını zorlayan zihin oyunları turnuvası 'Red Bull Escape Room’da sıra İstanbul'a geldi.

Zihin oyunları turnuvasında sıra İstanbul'da

Bu yıl ikincisi düzenlenen Red Bull Escape Room Dünya Şampiyonası’nda Türkiye elemeleri devam ediyor. Üreticilik, mantık, görsel düşünme, bellek ve stratejinin fark oluşturduğu turnuvada dünyanın en başarılı kaçış odası takımı aranıyor.

Oyuncuların 20 dakika içinde bütün gizemleri ve çok oyunculu bilmeceleri çözmek için zihin becerileriyle iletişim yeteneklerini ortaya koymak zorunda olduğu Red Bull Escape Room’da Konya, Kayseri ve İzmir ve Ankara elemelerinin ardından sıra İstanbul’a geldi. Konya’da gerçekleştirilen elemelerde odadan kaçmayı başaran takım olmazken, Kayseri elemelerinde Quasar takımı 15 dakika 1 saniyede odadan kaçmayı başardı. İzmir’de Replika takımı 11 dakika 1 saniyede odadan kaçarken Antalya’da ise Çılgın Liseliler 14 dakika 22 saniyelik bir süre yakaladı. Ankara’da ise Find&mind takımı 10 dakika 39 saniye ile şu ana kadarki en iyi dereceyi elde etti. Escape Room heyecanı Ankara’dan sonra Eskişehir’de de yaşandı ve Vincent Van Gogh ekibi 13 dakika 29 saniyelik bir zamanda odadan kaçmayı başardı.

Red Bull Escape Room elemelerinde heyecan İstanbul’a taşınıyor. 18 Aralık’ta Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikten sonra 21 Aralık’ta Marmara Park AVM ve 25 Aralık’ta da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde katılımcılar en hızlı şekilde odalardan kaçmaya çalışacak. 28 Aralık’ta heyecan Bursa’ya Podyum Park Yaşam ve Eğlence Merkezi’ne taşınacak.

4 kişilik takımların mücadelesinden galip çıkan oyuncular, Mart 2019’da 23 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek Red Bull Escape Room Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme şansı yakalayacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 13:58

Ademiyet Haber

editör

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5