Bucak’ta kedi ve köpeklere kulübe

Bucak Belediyesi, kışın kendini iyiden iyiye göstermeye başladığı soğuk günlerde sokak hayvanlarını unutmadı. Sokakta yaşayan kedi ve köpekler için parklara kulübeler koyarak barınma ve beslenmelerine olanak sağladı.

Bucak’ta kedi ve köpeklere kulübe

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Mehmet Akif Mahallesinde bulunan Atatürk Parkına Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından konulan hayvan kulübesini inceledi. Sezgin, “Evcil hayvanlarımız kedi ve köpekler için park ve bahçelere kulübeleri yerleştirmeye başladık. Soğuk kış günlerinde en yakın dostlarımızın sıcak bir ortam ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için belediyemiz yeni bir proje imza atıyor. İlk etapta on sekiz yere kulübeler koyduk. İhtiyaç olması halinde bütün parklara ve uygun mekanlara kulübeler konulmak üzere hem kedi ve köpeklerin hem yuva ihtiyacını hem de beslenme ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Sezgin, evcil hayvanlar için konulan barınaklara parka yakın mahalle sakinlerinin hayvanlar için yiyecek koyabileceklerini, barınaklara aşırı yiyecek konulması halinde çevre kirliliği ve sağlık açısından olumsuzlukların yaşanabileceğinin de dikkatini çekti.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 13:34

Ademiyet Haber

editör

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5